niedziela, 4 listopada 2018

JAK PRZESTAĆ BYĆ ZAZDROSNYM?

Hej hej!
Przychodzę do Was z kolejnym postem, który miał być filmikiem. A dlaczego nim nie będzie? Ponieważ zamknęłam kanał. Postanowiłam, że zajmę się blogiem, który rozwija się lepiej niż kanał i był moim pierwotnym miejscem w Internecie. Jeśli będę chciała nagrać jakiś filmik, to wrzucę go tutaj, jednak uważam, że większość postów będzie z przemyśleniami, a to łatwiej jest mi napisać niż powiedzieć. 


Zacznę od tego, że będę mówiła o zazdrości wśród młodzieży. Zazdrości, która dotyczy: studiów, samochodu, prawa jazdy, które jest sponsorowane w większości lub w całości przez rodziców. Chciałabym również zaprosić Was do podobnego wpisu, który nosi tytuł: Jak przestałam zaglądać ludziom do portfela?. Warto zaznaczyć, że nie ma jednej uniwersalnej rady jak przestać być zazdrosnym. To przychodzi z czasem i z doświadczeniem. 


Ale jest kilka elementów, które mogą pomóc nam dojść do momentu, gdzie przestanie zazdrościć innym osobom. Oczywiście nie pozbędziemy się tego uczucia w stu procentach, ale zminimalizujemy je do momentu, gdzie przestanie nam tak bardzo przeszkadzać. 

1. Pomyśl, że to wszystko możesz mieć później

Nie wszystko można odłożyć na później. Dobrym przykładem są studia. Niestety, ale jest małe prawdopodobieństwo, że dany kierunek otworzy się blisko nas, tak, że bez problemu będzie nas na niego stać albo zostanie utworzony tryb zaoczny. Ale jeśli chodzi o inne rzeczy: prawo jazdy można zrobić w każdej chwili, własny samochód można kupić kiedy się tylko będzie miało pieniądze- zawsze można iść do pracy. Wiadomo- nie będzie to jakaś nówka sztuka z salonu, ale coś paroletniego, ale zawsze coś. Z biegiem lat można się dorobić. Nie od razu Kraków zbudowano. 

2. Znalezienie pozytywnych stron

Brzmi śmiesznie prawda? Ale przecież pracowanie w trakcie studiów o ile obecnie wydaje się męczące i irytujące, w przyszłości może dać nam duży plus u pracodawcy. Prawdopodobnie zostanie to odebrane jako zaradność i chęć do pracy. Jeśli samemu dojdziemy do własnego samochodu, dobrego wykształcenia, to pomimo wielu upadków, zwątpień, nasza pewność siebie wzrośnie, będziemy bardziej usatysfakcjonowani i docenieni w oczach innych. 

3. Znalezienie innych rzeczy (wartości) które mamy lepsze niż ktoś inny

Co z tego, jeśli ktoś studiuje na wymarzonych studiach na drugim końcu kraju, skoro w wolnym czasie nic nie robi, imprezuje, a z rodzicami nie ma dobrego kontaktu? Pomyśl, że przecież Ty masz kochającą rodzinę, pracę, która daje Ci doświadczenie, które będzie liczyło się później i jesteś bardziej zorganizowany i zaradny, bo np. łączysz studia z pracą.

Piszcie jak to było z Wami. Czy mieliście momenty, w których zazdrościliście znajomym, rodzinie?

MAM NADZIEJĘ, ŻE POST WAM SIĘ PODOBAŁ.
ZAPRASZAM NA MOJE SOCIAL MEDIA!
Snapchat: zujubeth
Jeśli mnie zaobserwujesz- powiadom mnie o tym :)
7 komentarzy:

 1. Bardzo dobry wpis, ważne aby robić też listę wdzięczności aby dostrzec to co juz mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wpis :) Niestety takich problemów coraz więcej na świecie. Cieszymy się tym co mamy, bo niektórzy chcieli by mieć aż tyle..
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem często zazdrosna, jednak ta zazdrość mi nie szkodzi a pomaga! Szczególnie kiedy widzę osoby, które szybciej niż ja wybijają się na YT - mam wtedy ogromny przypływ siły i motywacji, żeby być lepsza i starać się bardziej! :D
  Przykro mi, że rezygnujesz z YT. Subskrybowałam Cię. ~ Sandra

  Zapraszam do nas!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, jednak się rozmyśliłam i dalej nagrywam.

   Usuń
 4. I think you just have to focus on yourself and not let the jealousy take over you.

  www.fashionradi.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post czuje że jest skierowany do mnie bo ja jestem wielkim zazdrośnikiem
  obserwuje i zapraszam do mnie :)
  http://milentry-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Unikam uczucia zazdrości - nic dobrego nie wnosi a tylko pewne rzeczy niszczy. Chyba,że jset to taka motywująca, pozytywna zazdrość - lepiej być skupionym na tym co sami posiadmy i co mozemy z tym zrobić zamiast niepotrzebnie zadrościć innym/

  OdpowiedzUsuń

♦ Nie wchodzę w linki, przy których pisze tylko ,,super post'', więc nie wysilaj się komentarzem.
♦ Nominacje do TAGów, LBA, posty gościnne itp. mile widziane(więcej w zakładce Contact/Cooperation)
♦ Kom/kom, obs/obs -->; trafiasz do spamu
♦ Na komentarze odpowiadam pod postem, pod którym zostały napisane