środa, 22 sierpnia 2018

POROZMAWIAJMY O POZORACH

Hej hej!
Dzisiejszy post będzie o pozorach. Jednak zanim zacznę, to chciałabym przekazać Wam kilka informacji. Po pierwsze: jak możecie zauważyć, w prawej kolumnie, pod statystykami znajduje się gadżet New Video, w którym znajdują się najnowsze filmiki z mojego kanału. Postanowiłam, że nie będę dodawała osobnych postów z filmikami. Zobaczę jak to się sprawdzi. Widzę, że teraz z tym filmikiem jest problem, ale myślę, że z następnymi będzie lepiej.  Po drugie: chciałabym nagrać Q&A, ale nie takie jak w zeszłym roku, czyli z pytaniami z Internetu, pod jakimś randomowym filmikiem. Byłoby mi bardzo miło, gdybyście zadali chociaż jedno pytanie.


Dość często zdarza nam się oceniać ludzi właśnie po tym. Po pozorach, które czasem nas mylą. Ktoś, kogo widzimy pierwszy raz wydaje nam się miły, uprzejmy, pomocny, uczciwy albo wręcz przeciwnie- wredny, zakłamany, egoistyczny.  Ale to wszystko mogą być pozory, maska, która zasłania prawdziwą osobowość. Dlaczego przybieramy maski, stwarzamy pozory? Z różnych powodów: nie chcemy zostać zranieni więc stwarzamy pozór osoby nie miłej, zamkniętej w sobie, żeby nie dopuścić do siebie nowych osób. Chcemy zostać polubieni, zdobyć nowych przyjaciół- udajemy osoby miłe. Jednak kłamstwo ma krótkie nogi. Oceniamy ludzi na podstawie tego, co nam się wydaje. Myślimy, że ktoś oceni to, co robimy, negatywnie lub wręcz przeciwnie- że nas pochwali, nie będzie miał nic przeciwko. Ktoś nie ubiera się modnie, w drogich sieciówkach, nie maluje się- od razu określany jest jako biedny, nie dbający o siebie. Osoba przesadnie dbająca o siebie, zbyt pewna siebie- nazywana jest egoistą, pozerem. Pozory mylą. Kto się o tym nie przekonał chociaż raz, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ile razy wydawało nam się, że ktoś jest inny, a potem okazywało się zupełnie inaczej. Ktoś, kto wydawał się wredny, nieuczciwy, okazywał się najlepszym kandydatem na przyjaciela. I odwrotnie- ktoś na pierwszy rzut oka miły, pomocny okazywał się fałszywy. Dostajemy wsparcie od osób, po których się tego nie spodziewamy.
ZAPRASZAM NA MOJE SOCIAL MEDIA!
Youtube Channel

  
Snapchat: zujubeth
Jeśli mnie zaobserwujesz- powiadom mnie o tym :)


 

2 komentarze:

 1. Oczywiście pozory mylą. Sama niejednokrotnie się o tym przekonałam dlatego nie oceniam i przypominam innym by nie oceniać ludzi po pozorach. Oczywiście, czasem te pozory mogą się sprawdzić, ale ja wierzę że najpierw należy człowieka poznać. Zresztą, nawet najlepszego przyjaciela nie powinno się oceniać. Ocenić to można pracę na plastyce :)
  Pytanie do Q&A
  - co skłoniło cię do założenia bloga? jak to się stało że powstał?
  - co lubisz a czego nie lubisz w blogosferze?
  Byłoby mi bardzo miło, gdybyś zadała jakieś pytanie i mi, też planuję Q&A :)
  Pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. FAJNY OBRAZEK *.* MÓWI SAM ZA SB WSZYSTKO <3 SUPER BLOG :D

  OdpowiedzUsuń

♦ Nie wchodzę w linki, przy których pisze tylko ,,super post'', więc nie wysilaj się komentarzem.
♦ Nominacje do TAGów, LBA, posty gościnne itp. mile widziane(więcej w zakładce Contact/Cooperation)
♦ Kom/kom, obs/obs -->; trafiasz do spamu
♦ Na komentarze odpowiadam pod postem, pod którym zostały napisane