piątek, 29 grudnia 2017

Liceum cz.4 I Pierwsze półrocze drugiej klasy

Hej hej!
Z ciekawości przeglądnęłam sobie moje stare posty i natrafiłam na te, które pisałam na początku liceum (cz.1, cz.2, cz.3). Na Youtube też pojawiły się filmiki o tej tematyce, które mają naprawdę świetne wyniki: Rekrutacja, profile, moje rady; Q&A, Jak wyglądają lekcjeMoje wrażenia w drugiej klasie. Postanowiłam napisać Wam moje wrażenia po pierwszym półroczu drugiej klasy. Co prawda ferie zaczynam 29 stycznia, a piętnastego mamy ostateczne wystawienie ocen (mam dwa tygodnie na poprawienie dwóch przedmiotów), jednak za bardzo przez te dwa tygodnie nic się nie zmieni. 
Druga klasa upewniła mnie w przekonaniu, że jestem stu procentową humanistką. Spowodowała też u mnie przemyślenia, czy na pewno iść w przyszłości na studia i czy zdam maturę. Próbne matury z matematyki u tegorocznych maturzystów wypadły bardzo słabo, na profilach humanistycznych, tylko kilka osób zdało. Ogólnie od pierwszej klasy mamy małe starcia z naszą matematyczką, które nasiliły się w drugiej klasie. Bardzo długo trzeba by było o tym pisać. Po skrócie powiem Wam tyle, że wnioskowaliśmy o zmianę nauczyciela, Pani Dyrektor dwie godziny w tygodniu poświęca na zajęcia dla nas, żeby przerobić dany materiał. Pod koniec roku szkolnego również są plany o powtórzenie wniosku, żeby na klasę maturalną mieć innego nauczyciela. Możecie pisać, że to nasza wina, że się nie uczymy, że liceum a gimnazjum jest nie do porównania. Jednak osoby, które brały udział w olimpiadach mają dwójki, trójki, a reszta korzysta z korepetycji, a dość spora część ma zagrożenia pomimo wszelkich pomocy. Jesteśmy profilem humanistycznym, ale z rozszerzoną biologią i dosyć wymagającą nauczycielką, z czego tylko może pięć osób chce zdawać biologię na maturze. Również jest to przedmiot, z którym duża część klasy ma problemy. Tak jak pisałam Wam wcześniej, druga klasa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jestem humanistką. Chętniej i lepiej uczę się polskiego czy historii i mam zupełnie inne podejście do tych przedmiotów niż właśnie do biologii czy matematyki (oprócz tej z panią dyrektor). Ostatnie tygodnie były dla mnie ciężkie, miałam ochotę uciec, zamknąć się w pokoju i nie chodzić do szkoły. Moje liceum należało kiedyś do czołówki w powiecie, a teraz jest daleko za pierwszym miejscem, chociaż stara się trzymać pozory, że tak nie jest, że dalej jest jednym z lepszych. Żałuję, że nie zmieniłam na początku szkoły. Wiem, że nie jestem jedyną osobą z zagrożeniami w mojej klasie, jednak jest to dla mnie nowa sytuacja, boję się, że pomimo mojej nauki i wysiłku, nic to nie da i... i nie wiem co się robi w sytuacji nie zdania drugiej klasy liceum. Wiem, że w pierwszej można przenieść się do innego rodzaju szkoły, a w drugiej klasie? Gdzie będzie się 2 lata do tyłu? 
Zapomniałam Wam dodać, że u niektórych nauczycieli średnia 2.0, to jest ocena niedostateczna na półrocze. 

ZAPRASZAM NA MOJE SOCIAL MEDIA!
Snapchat: cathrinebloog
Jeśli mnie zaobserwujesz- powiadom mnie o tym :)

8 komentarzy:

 1. Pocieszę Cię tylko tym, że druga klasa jest najgorsza. Potem to już leci i zanim się człowiek obejrzy to już jest maj. Nie wiem czy coś się zmieniło w sposobie nauczania, bo ja mature zdawałam 4 lata temu, ale też jestem po humanie i też mieliśmy klasowy problem z matmą. A próbna maturę zdała tylko jedna osoba, więc się niczym nie przejmuj. Ja w ostatecznym rozrachunku lepiej napisalam matme niż polski, a z matmą zawsze mialam olbrzymi problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, to chyba te humany tak mają, bo z tego co wiem, to moja ciocia też na humanie miała problemy z nauczycielką.

   Usuń
 2. W mojej szkole, właśnie na matmie było tak, że średnia 2,0 nie dawała jeszcze pewnego 2. Co za polityka... u innej nauczycielki uczniowie mieli dopuszczającą już przy średniej 1,51 :x
  Co nauczyciel, to inne wymogi, inne sposoby nauczania i inne ocenianie.
  Powodzenia kochana! :*

  http://najlepszy-blog-monki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też mam słabego matematyka. No, może nie słabego, ale jego podejście (ja maturę zdałem, a czy wy ją zdacie, to nie mój problem), zachowanie i przede wszystkim sprawdziany to katastrofa. Na lekcjach robimy jedno, a na sprawdzianach jest zupełnie coś innego (o wiele trudniejszego). Pojawiają się nawet zadania, których (wierząc w jego słowa) nie da się rozwiązać. Nie no, błagam. Na maturze na pewno takich zadań nie będzie, więc po co on to robi? Żeby nam specjalnie średnią obniżyć? Porażka.
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja skończyłam szkołę już dawno, więc nie muszę się tym wszystkim martwić. Bardzo mi przykro, że masz taką sytuację. Racja, na zmianę jest już raczej za późno... chyba że zmieniłabyś sam kierunek/klasę? Sama nie wiem... Życzę powodzenia i trzymam za ciebie kciuki! :)
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zaskoczona, że średnia 2,0 i to jest ocena niedostateczna :o!
  MÓJ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 6. Też czuję się humanistką :) Czuję, bo skończyłam technikum a każdy zawód technika opiera się głownie na przedmiotach ścisłych. Ale jako że po tej szkole też trzeba maturę pisać, mieliśmy dużo polskiego. Co do matematyki, sama nie wiem. Ja miałam świetną nauczycielkę, wymagającą, ale wszystko potrafiła wytłumaczyć i przygotowała mnie do matury bardzo dobrze. Pamiętaj, że oceny nie są najważniejsze tylko matura! W przypadku liceum matura to priorytet, bo ja mam jeszcze zawód technika. Nawet na dwójach byle by do tej maturalnej dojść i dobrze przygotować się do matury. Nigdy nie jest też tak, że sytuacja jest bez wyjścia. Nawet jeżeli będziesz do tyłu możesz zmienić szkołę/profil.
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja akurat nie jestem humanistką i wybrałam profil mat-geo. Jestem niby w "prestiżowej" szkole - ale osoby robiące ranking nie patrzą na wszystkie aspekty nauczania :/ Muszę trochę dojeżdżać, ale nie jest tragicznie. Do matury wytrwam :)

  OdpowiedzUsuń

♦ Nie wchodzę w linki, przy których pisze tylko ,,super post'', więc nie wysilaj się komentarzem.
♦ Nominacje do TAGów, LBA, posty gościnne itp. mile widziane(więcej w zakładce Contact/Cooperation)
♦ Kom/kom, obs/obs -->; trafiasz do spamu
♦ Na komentarze odpowiadam pod postem, pod którym zostały napisane