Ile to jest dużo pieniędzy? I O pogoni za pieniądzem

Hej hej!
Nie wiem czy widzieliście reportaż Filipa Chajzera dla Dzień Dobry TVN(klik), ale bardzo Wam go polecam. Ogólnie temat był taki: Ile pieniędzy to jest dużo? Pani z iphonikiem powiedziała, że milion, ale była też starsza Pani, która powiedziała, że 10 tysięcy- kupiła by za to lepsze jedzenie(lepsze, ale nie krewetki, łososie itp. tylko np. parówki z większym odsetkiem mięsa). Pan Filip, który zebrał za to wiele pochwał zrobił jej te lepsze zakupy. Tak abstrachując od tego, koleżanka mojej kuzynki dodała ostatnio zdjęcie na Instagrama z pieniędzmi ułożonymi w wachlarz(miała tam około 1000 zł).
Znalezione obrazy dla zapytania pieniądze
Ile dla mnie to jest dużo?
Nie jestem w stanie Wam podać dokładnej kwoty, ale jest to tyle by starczało na potrzeby plus była możliwość odłożenia jakieś kwoty na tzw. czarną godzinę. Ale na takiej zasadzie, że ktoś odłoży np. 5 tysięcy i kwota będzie rosła, bo bywa tak, że komuś uda się odłożyć 1000 zł, ale szybko pieniądze się ulotnią na jakieś pilne wydatki i potem jest trudno znowu je odłożyć. 
Znalezione obrazy dla zapytania pogoń za pieniędzmi 
Młodzi ludzie, po lub przed studiami mają w głowie prosty plan: żyć lepiej niż rodzice, dziadkowie. Dlatego w latach szkolnych uczą się, żeby wybierać jak najlepsze szkoły. Potem ciężko pracują, żeby mieć pieniądze i utrzymać pracę. Oglądając Damy i Wieśniaczki czy Królowe Życia(na TTV) widać, że są to osoby prowadzące swoją działalność- mogą dysponować wolnym czasie, rozplanowywać czas, tak aby mieć czas na pracę i (drogie)przyjemności. 
Ile dla Was to jest dużo? 
Tyle, żeby spokojnie można było dojechać ,,do pierwszego'' czy dużo więcej?
Buziaki!
-----------------------
Snapchat: cathrinebloog

2 komentarze:

  1. Wyznacznikiem tego co dla nas oznacza "dużo" jest to z jakiego kręgu pochodzimy i jak postrzegamy ten aspekt. Dla każdego to inne dużo;)
    Zapraszam

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem, to zależy od wielu czynników czy sytuacji. Mogę np. powiedzieć, że mieć dużo pieniędzy to będzie "mieć ich milion", a za mało to "tysiąc", ale "tysiąc" okaże się być dużą kwotę, gdy będę np. musiała tyle w jeden dzień wydać - sytuacja się zmienia, ilość pieniędzy nie, ale nasz punkt widzenia już tak. Myślę, że "dużo" czy "mało" to pojęcie względne i zamiast zastanawiać się nad tym, lepiej skupić się na tym, by po prostu dobrze naszymi oszczędnościami rozporządzać :)
    Mój blog, zapraszam

    OdpowiedzUsuń

♦ Nie wchodzę w linki, przy których pisze tylko ,,super post'', więc nie wysilaj się komentarzem.
♦ Nominacje do TAGów, LBA, posty gościnne itp. mile widziane(więcej w zakładce Contact/Cooperation)
♦ Kom/kom, obs/obs -->; trafiasz do spamu
♦ Na komentarze odpowiadam pod postem, pod którym zostały napisane