Co sława i kasa robi z ludźmi?

Hej hej!
Niegdyś subskrybowałam kanał LittleMooonster96 i Olciiak. Przestałam, bo nie lubię kanałów typowo urodowych. Ostatnio zdarza mi się popatrzeć co się u nich (na kanale) dzieje. Otóż tak: LM96 dodaje same openboxy i vlogi z jakiś egzotycznych wakacji. Olciiak tak samo. Nie chodzi już tu o te wakacje, niech pokażą nam też trochę świata, ale nagle, gdy osiągnęły te 200 tysięcy, czy 500 tysięcy subskrybcji i zaczęły się współprace ze znanymi firmami, to na kanałach pojawiają się tylko recenzje, tutoriale i openboxy tyxh firm. A na przykład Livv czy Alex Mandostyle mają na kanale więcej 'normalnych' filmów: vlogów ze zwyczajnych dni, serię Back to School, pogadanki, Get Ready With Me czy inne nie sponsorowane filmy(aczkolwiek sponsorowane też się zdarzają). Nie, nie chcę tu hejtować czy faworyzować, ale jakbyście zajrzeli na kanał LittleMooonster czy Olciiak i przejrzeli filmy z przed roku, a najlepiej dwóch i z teraz to możecie zobaczyć (ogromną?) różnicę. Nie tylko w wyglądzie dziewczyn, jakości filmików, ale w tematyce. To też dzieje się z blogerkami. Kilkaset followersów, pierwszy tysiąc czytelników, coraz większe firmy współpracujące, coraz lepsze( i droższe) ubrania czy kosmetyki. I tak (całkiem dobry) blog lifestylowy staje się stuprocentowym blogiem urodowym, chociaż nie jedna blogerka obiecywała, że posty modowe będą tylko 'dodatkiem', a staje się tak, że posty lifestyle są dodatkiem, a i tak znajdą się tam zdjęcia stylizacji, a ten tekst jest tylko 'wtrąceniem'.
Ale także w prawdziwym życiu zdarzają się takie osoby, które gdy tylko osiągną jakiś 'sukces', chociażby ze wsi, gdzie żyli skromnie, przeprowadzą się do miasta, gdzie znajdą dobrą pracę, też im trochę 'odbija'. Uważają się za nie wiadomo kogo. Nie raz odwracają się od 'biedniejszej' rodziny, pokazują jacy to teraz nie są bogaci i jak z tego korzystają. Wystarczy popatrzeć na sławne osoby, jak wyglądały wcześniej, gdy nikt o nich nie słyszał, a jak wyglądają teraz. Proste, białe( i dorobione) zęby, ładniejsze, gęstsze włosy, szczuplejsza sylwetka, modniejsze i droższe ubrania.
Jeśli ktoś ma słabszą psychikę i nie potrafi twardo stąpać po ziemi, na prawdę może się w tym wszystkim zatracić. Wydają pieniądze na ubrania, gadżety, nic nie odkładając na tzw. czarną godzinę. Na każdym kroku podkreślają, że są bogaci i na wszystko ich stać. Jednak są osoby, które pomimo tego, że stać je na nie wiadomo co, potrafią zachować rozsądek. Skromnie(ale nie biednie) urządzone mieszkanie, nie chwalenie się na każdym kroku swoim 'majątkiem', odkładają coś na konto, bo wiedzą że raz na wozie, raz pod wozem. Dzisiaj masz pieniądze, jutro ich nie masz. Dzisiaj jesteś, jutro cię nie ma. Dzisiaj masz dobrze płatną pracę, odnosisz sukcesy, jutro już jej nie masz i ledwo opłacasz rachunki.
Więc co sława i kasa robi z ludźmi? Zmienia. I to bardzo. Ogłupia? Ale to niektórych, aczkolwiek chyba większość.
-------------------------
Snapchat: cathrinebloog

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie lubiłam oglądać youtuberek typu Olciiak czy LM96 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W przypadku Olciiak mam dokładnie to samo. Zaczęłam śledzić jej kanał jeszcze jak miała 5 tysięcy subskrypcji, teraz jest to zupełnie inna osoba. Oczywiście nie można wymagać od ludzi, aby całe życie byli tacy sami, jednak bez przesady. Oglądamy ich bo są sobą, sporadyczne sponsorowane posty czy vlogi nikomu nie przeszkadzają. Zupełnie inna sytuacja, gdy cała osoba i jej życie staje się sponsorowane.


  https://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nigdy nie oglądałam LM96 a Olciaka pare razy :-). Kiedys bylam fanka Stylizacje.tv ale teraz niestety sama reklama ! Jednak u Boogiesilver nadal jesy swojsko i milo. Ogladam tez Julke Kobus lecz coraz mniej bo zrobiła sie dziwna... Ale kanał Laury jest bardzo fajny mimo tylko 55tya subow:-)
  Ooo ! Ale ogólnie to super blog :-*
  Zaptaszam Cie do mnie. Pokazuje jak schudłam 40 kg :-)

  www.pauladowlasz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nigdy nie oglądałam LM96 a Olciaka pare razy :-). Kiedys bylam fanka Stylizacje.tv ale teraz niestety sama reklama ! Jednak u Boogiesilver nadal jesy swojsko i milo. Ogladam tez Julke Kobus lecz coraz mniej bo zrobiła sie dziwna... Ale kanał Laury jest bardzo fajny mimo tylko 55tya subow:-)
  Ooo ! Ale ogólnie to super blog :-*
  Zaptaszam Cie do mnie. Pokazuje jak schudłam 40 kg :-)

  www.pauladowlasz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś w tym jest. Co do LM96 nawet nie rozumiem jakim cudem ta dziewczyna się wybiła, ze swojej tępoty? Z resztą ogólnie nie rozumiem tego całego szału na youtuberów. Słowo youtuber brzmi raczej śmiesznie.

  MY BLOG - CLICK!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry post. Strzal w 10! Odnoszę zupelnie takie samo wrazenie..

  OdpowiedzUsuń

♦ Nie wchodzę w linki, przy których pisze tylko ,,super post'', więc nie wysilaj się komentarzem.
♦ Nominacje do TAGów, LBA, posty gościnne itp. mile widziane(więcej w zakładce Contact/Cooperation)
♦ Kom/kom, obs/obs -->; trafiasz do spamu
♦ Na komentarze odpowiadam pod postem, pod którym zostały napisane