Jak okazywać sobie miłość, by nie irytować otoczenia?

Hej hej!
Dużo postów powstaje w wyniku obserwacji mojego otoczenia, np. Nie ma dzieci, bo nie chce- na pewno? zalicza się do tych postów. Dzisiejszy również. 


Często w miejscach publicznych spotyka się głównie nastolatków przesadnie okazujących sobie miłość: obściskują się, ciągle flirtują ze sobą i zamiast imion używają epitetów: kotku, misiu, kochanie, skarbie, dziubku, pysiu, gołąbeczku. Nie przejmują się tym, że innych to zraża, wręcz obrzydza. Są też osoby( głównie małżeństwa z paroletnim stażem), które w dyskretny sposób okazują sobie miłość. Jak? Z moich obserwacji wynika, że w różny sposób i właśnie te sposoby chciałabym wam przedstawić. Może akurat dojrzycie te zachowania u swoich partnerów i dojdziecie do wniosku, że jednak okazują Wam miłość. 

Znalezione obrazy dla zapytania okazywanie miłości

1. Przekomarzanie się- np. w starszych małżeństwach wygląda to mniej więcej tak:
On: Będę musiał za nią płacić podatek jak za nieruchomość
Ona: A ja podwójny, jak za antyk. 
Dla jednych może to być chamskie, ale jeśli dodamy to tego żartobliwy ton i spojrzenie pełne miłości, to otrzymamy okazywanie miłości.  
2. Spojrzenie lub/i uśmiech- spoglądanie w stronę partnera i uśmiechanie się do niego czasem potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. 


3. Śmianie się z jego żartów/wymyślanie żartów o partnerze- oczywiście tak, by go nie urazić. 
4. Rób niespodzianki- zbliża się Wasza rocznica, urodziny, imieniny, zakończenie nauki w szkole? Jeśli jesteś chłopakiem, zabierz swoją partnerkę do kina, za miasto, na spacer, do restauracji(innej niż McDonald czy KFC!!!). Jeśli jesteś dziewczyną przygotuj kolację przy świecach, nawet najprostsze jedzenie będzie smakować lepiej z ukochaną osobą- liczy się gest. Przygotuj śniadanie do łóżka, zostaw na lodówce karteczkę, liścik(lub sms) z informacją jak bardzo ją/go kochasz.

Znalezione obrazy dla zapytania okazywanie miłości


5. Chwalenie i opowiadanie, co ukochany zrobił dla Ciebie- ukochana osoba poczuje się doceniona i zrozumie, że zauważamy co dla niej robimy i będzie wiedziała, że jej starania nie idą na marne. Chociaż dla innych może to być irytujące(singli) to od innej osoby możesz usłyszeć, że Ci zazdrości. Dla partnera to może być bardzo budujące. Oczywiście nie mam na myśli chwalenia się, że X zrobił to, to i to, do tego kupił mi to, to i to; ale np. Polecam Ci film jakiś tam byliśmy z X na nim, w rocznice ślubu. Zrobił mi miłą niespodziankę. 

------------

ZAPRASZAM NA MOJE SOCIAL MEDIA!
Snapchat: zujubeth
Jeśli mnie zaobserwujesz- powiadom mnie o tym :)19 komentarzy:

 1. Po części się z Tobą zgadzam. Co do ostatniego punktu w moim związku wolimy doceniać swoje uczynki, czy ogólnie siebie doceniać mówiąc to sobie w oczy, a nie między ludźmi, których może to w ogóle nie interesować, a wręcz może być to dla nich żenujące. :)

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnei miłość można okazać na milion sposobów. Możemy mówić "kocham" czynami, niekoniecznie obściskując się w parku, czy w szkole (takie rzeczy zostawmy gdy bedziemy w domowym zaciszu), ale chociażby przepuszczenie dziewczyny w drzwiach, wzajemna troska i szacunek... tak powinno się pokazywac swoje uczucia ;)


  pozdrawiam
  kafurka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że nadmierne okazywanie sobie czułości wśród nastolatków mnie czasami rozśmiesza, aczkolwiek zgadzam się z tym co napisałaś w 100%. Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadmierne okazywanie czułości przez rówieśników jest okropne. "Lizanie się", bo inaczej nie można tego nazwać, robienie miliona selfie danej parki - nasuwa się myśl, że to pokazówka.

  paczix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc to wolę oglądać wszędzie całujące się pary, obściskujące itp niż wojne, nienawiść, obrzucanie się chamskimi spojrzeniami itd. Pomimo wszystko, wolę zbyt pokazywaną miłość, niż nieszczęścia i w sumie powinniśmy się cieszyć, że w koło jest miłość, a nie krew i strach, co będzie jutro, czy dożyje jutra.


  Magdalen - zapraszam <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie obściskiwanie się nastolatków w miejscach publicznych jest naprawdę obrzydliwe :)
  http://dreams-first.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo nie lubię, gdy osoby tak mniej więcej 14-16 lat wszędzie chodzą za rączkę, całują się co chwilę, są dla siebie misiami i kotkami. Rozumiem w domu. Ale na ulicy? Dla mnie ogólnie związki młodych ludzi wydają się śmieszne. Są po prostu niepoważne. Oczywiście zdarzają się wyjątki, takim była na przykład moja mama, która poznała mojego tatę w wieku 16 lat. I co? W tym roku mięli 25 rocznicę ślubu ;)

  Pozdrawiam :>
  Nowy post!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widzę nic złego w okazywaniu sobie miłości, ale powinniśmy też znać granice tego. :)

  Zapraszam do mnie! Zaobserwuj, jeśli Ci się spodoba! :)
  >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<  OdpowiedzUsuń
 9. Mi tam okazywanie miłości nie przeszkadza :D

  http://wchojnacka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Okazywanie miłości nie jest złe, ale trzeba to robić z umiarkowaniem.
  MIKOLAJKULICKI.BLOGSPOT.COM-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 11. od pewnego czasu męczy mnie ten temat :) jak dobrze, że w końcu ktoś o tym napisał.

  http://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/

  Pozdrawiam Zuzia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja tam nie mam nic przeciwko okazywaniu sobie miłości, ale oczywiście z umiarem. :)
  tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Okazywanie miłości też ma swój umiar ;)
  Mój blog-klik :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny temat na post! :D Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥ Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajne i przede wszystkim prawdziwe. Nienawidzę kiedy zakochane pary obnoszą się wszem i wobec ze swoją miłością.
  http://apocalypse2189.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Słowa jak i czyny odgrywają ważną rolę nie tylko w miłości, ale w każdych relacjach międzyludzkich. Co do pkt 6 wydaje mi się, ze ludzie bywają bardziej docenieni, jeżeli wspomnimy o nich komuś innemu. Ale wiadomo - każdy uważa inaczej:)
  http://my-place-to-relax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie lubię par które robią wszystko tylko po to żeby ktoś zwrócił na nich uwagę ;) Świetne porady :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

♦ Nie wchodzę w linki, przy których pisze tylko ,,super post'', więc nie wysilaj się komentarzem.
♦ Nominacje do TAGów, LBA, posty gościnne itp. mile widziane(więcej w zakładce Contact/Cooperation)
♦ Kom/kom, obs/obs -->; trafiasz do spamu
♦ Na komentarze odpowiadam pod postem, pod którym zostały napisane