Szukając siebie...

Nie wiem co dokładnie natchnęło mnie do napisania tego posta...
Może zmiana nazwy bloga, a może to co zrobiłam kilka miesięcy temu- zrobiłam grzywkę, która mi nie pasuje... :)

Ludzie szukają siebie na wiele sposobów. Jedni zmieniają fryzurę, drudzy eksperymentują z ubiorem lub muzyką. Inni zaś szukają swoich pasji i tego co chcą robić w przyszłości...
Hm... Nie wiem co dalej napisać...
Może poradnik: Jak znaleźć siebie?

Wielu ludzi nie potrafi znaleźć swego miejsca w świecie, dopóki nie określi się wobec religii, Boga, życia po śmierci, dopóki nie zrozumie relacji łączących ich z innymi (niewidzialnymi) wymiarami rzeczywistości. To dlatego wielu szuka dziś sensu życia w naukach tajemnych, w ezoteryce bądź w różnych sektach. Są też tacy, którzy poszukują swego miejsca w ruchach społecznych lub w przynoszącym duże pieniądze biznesie. Jednak wielu po latach trudów i wyrzeczeń związanych z zapewnianiem sobie wysokiego statusu materialnego odczuwa pustkę duchową. Zauważają, że kupili sobie wszystko, z wyjątkiem szczęścia. A przecież całe życie tyrali, by sobie zapewnić szczęście.
Gorzka to refleksja na starość, kiedy brak sił i motywacji, by zmienić swoje życie, by je uduchowić. Tym niemniej niektórzy podejmują się wysiłku przewartościowania swych poglądów. Inni umierają, gdyż zabija ich poczucie bezsensu życia. Nie przypadkiem najwyższy wskaźnik zgonów rejestruje się w pierwszym roku po przejściu na emeryturę. Ludzie nie znający sensu swego życia, a wcześniej ogłupiający się pracą, zaczynają mieć czas na refleksje. A ponieważ zauważają, że niczego nie udało im się osiągnąć, popadają zazwyczaj w otępienie i poczucie bezsensu. Wielu z nich więcej pije, a niewielu odkrywa wartości duchowe.

Odpowiedzcie na te pytania w komentarzach. Nie musicie odpowiadać na wszystkie. Odpowiadajcie na te, na które będzie Wam łatwiej.
 1. Czy człowiek, który ci ją przedstawia, żyje niezgodnie z tym, co głosi?
 2. Czy przedstawiona oferta jest nakierowana na osiągnięcie szczęścia osobistego, a przy okazji wymierzona przeciw innym?
 3. Czy przedstawiona oferta jest nakierowana na osiągnięcie szczęścia grupy (np. narodu, sekty), a przy okazji wymierzona przeciw jednostce (np. tobie lub innym ludziom)?
 4. Czy zasady, którym trzeba się podporządkować, mogą szkodzić tobie lub innym?
 5. Czy gloryfikuje śmierć bądź cierpienie?
 6. Czy obiecuje szczęście dopiero po śmierci?
 7. Czy głosi relatywizm (co jednemu wolno, to nie innym)?
 8. Czy jednych potępia, by wywyższyć innych?
 9. Czy odrzuca Boga bądź to, co możemy nazwać Wyższą Inteligencją (w sensie duchowym)?
 10. Czy wymaga, żebyś za wszelką cenę trzymał się tradycji? # Czy wymaga, żebyś potępił siebie i swoje dotychczasowe życie?
 11. Czy wymaga, żebyś potępił innych (np. innowierców, lub tych, którzy cię krzywdzili)?
 12. Czy nakazuje uszczęśliwiać, zbawiać innych?
 13. Czy neguje (potępia) rozwój duchowy jednostki?
 14. Czy nakazuje walczyć o prawdę (sprawiedliwość), bądź czynić zło?


:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♦ Nie wchodzę w linki, przy których pisze tylko ,,super post'', więc nie wysilaj się komentarzem.
♦ Nominacje do TAGów, LBA, posty gościnne itp. mile widziane(więcej w zakładce Contact/Cooperation)
♦ Kom/kom, obs/obs -->; trafiasz do spamu
♦ Na komentarze odpowiadam pod postem, pod którym zostały napisane